Dzień języka polskiego

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, święto podkreślające różnorodność językową i kulturową świata, a także zwracające uwagę na języki zagrożone i ginące. Aby zaznaczyć ten dzień w pamięci naszych uczniów, przygotowano szereg materiałów informacyjno-edukacyjnych. Zwrócono uwagę na postać ojca polskiego piśmiennictwa - Mikołaja Reja, bogactwo gwar na terenie naszego kraju oraz wskazano najczęstsze błędy ortograficzne popełniane przez Polaków.

„Język polski jest piękny, ponieważ szeleści jak jesienne liście, skrzypi jak mróz zimową porą, świszczy jak wiosenny wiatr, ale i tak rozgrzewa nas, niczym lato, ortografią i interpunkcją!” – Karolina Błażejczyk