Szkolny Klub Wolontariusza

“Nie sposób przecenić radości i szczęścia, jakie daje wolontariat. Nie ma innego sposobu na zabicie depresji niż służenie innym. Tylko życie dla innych jest warte przeżycia” – Albert Einstein

Lubisz i chcesz pomagać? Czujesz, że pomaganie innym daje ogromną radość i satysfakcję? Nie zwlekaj! Wstąp w szeregi Szkolnego Klubu Wolontariusza! Dlaczego warto?

Każdego roku organizujemy i uczestniczymy w akcjach mających na celu wspieranie środowiska szkolnego i lokalnego. Zbiórka karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska, przyborów szkolnych dla potrzebujących, zbiórka nakrętek, kiermasz świąteczny - to zaledwie kilka z szeregu akcji prowadzonych przez nasz Klub.

Zostając wolontariuszem w szkole uczysz się:

- współpracować z rówieśnikami i dorosłymi,

- rozwijać samodzielność w działaniu i kreatywność,

- okazywać empatię w stosunku do innych,

- dostrzegać potrzeby drugich i wychodzić z inicjatywą.

To jednak nie wszystko. Poświęcanie swojego czasu na pracę jako wolontariusz sprawia, że życie nabiera głębokiego sensu. Bo czy może być coś piękniejszego niż uśmiechnięta twarz osoby, której udało nam się pomóc?

Zapraszamy!

Zostań wolontariuszem - wesprzyj nasze białostockie schronisko! Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie zaprasza całą społeczność szkolną do wsparcia zbiórki dla zwierzaków. Co można zrobić? Zbieramy karmy dla psów i kotów, stare prześcieradła, ręczniki, koce, zabawki, smycze, obroże, miski, szelki itp. gadżety. Jeśli chcesz i masz taką możliwość - przynieś te rzeczy do szkoły. Zbiórka trwa do 6 października. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.