klasy IV-VIII

Uczniowie klas 4 – 8 uczą się w godzinach 8 00 – 15 45. Każda klasa posiada swoją salę, w której uczy się cały dzień. W salach korzystać można z tablicy multimedialnej oraz tradycyjnych pomocy edukacyjnych. W klasach można zostawiać podręczniki, by ograniczyć wagę swego plecaka.

Zaletą nauki jest fakt, że klasy są mało liczne. Sprzyja to nauce i atrakcyjności zajęć.

Uczniowie klas 4 – 8 biorą aktywny udział w życiu szkoły i miasta. Działa wolontariat, uczestniczymy od lat w akcji „Choinka Nadziei”, w wydarzeniach rocznicowych i patriotycznych (np. Marsz Sybiru, Szkoła Pamięta, Szkoła Młodych Patriotów), w akcjach proekologicznych (Sprzątanie Świata, Ratujmy Kasztanowce, Dzień Ziemi, Tydzień Edukacji Globalnej).

Przerwy młodzież spędza na korytarzu, na ścianach którego znajdują się tablice informacyjne oraz gazetki tematyczne. Jest też monitor, który umożliwia wyświetlanie teledysków, prezentacji okolicznościowych lub innych atrakcyjnych treści.

Uczniowie korzystają z możliwości zjedzenia obiadu, który dostarczany jest przez firmę cateringową.