Święto książki i praw autorskich 2024 r.

Dzień 23 kwietnia od prawie 30 lat jest świętem książki i praw autorskich. Aby zaznaczyć ten fakt nie tylko w świadomości uczniów naszej szkoły, ale i innych białostoczan, Szkoła Podstawowa nr 9 zorganizowała Pochód Gwiaździsty, mający na celu promowanie idei czytelnictwa. Uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, przyłączając się do korowodu kolorowych postaci z lektur. Wyruszyliśmy spod Ratusza na Rynku Kościuszki, przemierzyliśmy Planty docierając do ogrodów przed Pałacem Branickich, który tego wyjątkowego dnia nazwano Akademią Pana Kleksa. My sami staliśmy się na te krótką chwilę postaciami z książki Rolanda Dahla „Charlie i fabryka czekolady”. A ponieważ jak zabawa, to zabawa.. pozostając w klimacie naszej książki, odwiedziliśmy pijalnię czekolady przy Rynku. Było pochmurno, było wietrznie, ale i bardzo wesoło i.. słodko.