Tydzień zdrowia - kwiecień 2024 r.

Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz….

TYDZIEŃ ZDROWIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 30

Jak co roku w kwietniu w naszej szkole prowadzone są działania i akcje prozdrowotne w ramach programu „Trzymaj formę”. To na dzień 7 kwietnia  przypada  Światowy Dzień Zdrowia, który upamiętnia   rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia  (WHO) w 1948 roku.

Tylko w chorobie ceni się zdrowie, mówi jedno z popularnych haseł. Tydzień Zdrowia jest więc najlepszą okazją do tego, by zadbać o własny organizm.  Uczniowie zostali zapoznani z zasadami zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania oraz pozytywnego wpływu aktywności fizycznej. Motywem przewodnim dla poszczególnych dni tygodnia były hasła promujące zdrowie. Poniedziałek 08.04 odbywał się pod hasłem: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Tego dnia  cała społeczność szkolna została poczęstowana jabłkami, a na korytarzu szkolnym wywieszona została gazetka okolicznościowej na temat Światowego Dnia Zdrowia. Wtorek 09.04. odbył się pod hasłem  „Chcesz dużo zdrowia mieć witaminy musisz jeść”. Tego dnia uczniowie przygotowywali zdrowe drugie śniadanie. W pozostałe dni odbył się konkurs plastyczny „Zdrowie na talerzu” oraz Szkolny Konkurs o Zdrowiu. W  ramach projektu „Kleszcz duży czy mały, nic dobrego nie wróży”  przypomniano zasady zapobiegania chorobom przenoszonym przez kleszcze na człowieka.

Edukacja zdrowotna jest w naszej szkole nieodłącznym elementem Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego. Staramy się, aby uczniowie nabywali wiedzę o zdrowiu oraz uczyli się umiejętności niezbędnych dla kształtowania zachowań sprzyjających zdrowiu.

Działania prozdrowotne nie kończą się wraz z zakończeniem Tygodnia Zdrowia, ale będą kontynuowane nadal.