Wycieczka do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych - 2024 r.

W dniu 1 marca 2024r., uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli udali się na wycieczkę do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku. Celem wyjścia było zapoznanie się z procesem termicznego przekształcania odpadów w energię elektryczną i cieplną. Dzięki spalaniu objętość odpadów zmniejsza się 15-krotnie, a ich masa po spaleniu zmniejsza się 3-krotnie. Na początku spotkania została nam przedstawiona prezentacja, ukazująca funkcjonowanie spalarni. Po spotkaniu studyjnym uczniowie zostali oprowadzeni przez pracowników po obiektach tego niezwykle nowoczesnego zakładu. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli pod ogromnym wrażeniem tak dobrze zorganizowanego procesu likwidacji nieczystości stałych. Była to też znakomita lekcja uświadamiająca zasady zbiórki, selekcji, przetwarzania i likwidacji wszelkiego rodzaju śmieci.